טיפול

ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב מתמודדים לא רק עם קושי לימודי, אלא ולעתים גם עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים.
מרכז הטיפול של קשובים מציע מענה להתמודדות עם נושאים אלו.
הצוות המקצועי ישמח לייעץ לכם בבחירת הטיפול המתאים.
מרכז קשובים מציע מגוון טיפולים רגשיים והדרכות להורים. כל הטיפולים נעשים על ידי פסיכולוגים לילדים המתמחים בתחום הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה. כל פנייה תידון לגופה, ולאחר תהליך של בירור צרכים, יותאם טיפול רצוי. המרכז מציע את הטיפולים הבאים:

טיפול בילדים עם לקויות למידה

ייעוץ ממוקד בשאלות התפתחות של ילדים 

מפגש או שניים לבירור אבחון  וייעוץ בנושא ספציפי המטריד את ההורים (הרטבה, קשיי הירדמות, קשיים בתקשורת וכו’).

הדרכת הורים

תהליך ממוקד לניסוח עקרונות תקשורת והתנהגות הורית – תהליך ממוקד של חמישה מפגשים, לבירור תמונת הקושי בבית ובמשפחה, לאיתור דפוסים הוריים מועילים ולהכוונה עד יישומם המוצלח בחיי היומיום.

טיפול ריגשי

בקשיים רגשיים נרחבים – דימוי עצמי, קושי ביצירת קשרים חברתיים, מצבי רוח, חרדות, פחדים ועוד. הטיפול מתקיים לאורך זמן ונועד לחיזוק הביטחון ולשיפור התפקוד הכולל של הילדאחת לחודש משולבת הדרכת הורים.

לקבלת יעוץ לגבי התאמה של טיפול צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

טיפול CBT טיפול קצר מועד בשיטה קוגניטיבית התנהגותית המשלבת כלים דינאמיים. לטיפול בבעיות חרדה, דימוי עצמי נמוך, התנהגות נמנעת, תחושת חוסר מסוגלות וזהות מגדרית.

טיפול במשחק (play therapy)

הורים רבים תוהים מה עושים בחדר הטיפול ואיך משחק טאקי או מונופול עם המטפל יסייע לילדם. ראשית, אגיד שהמשחק הוא כלי, אמצעי והאלמנט המשמעותי הוא הקשר עם המטפל והנוכחות הקשובה של המטפל במהלך השעה המשותפת בחדר.

חשוב לזכור – ילדים משחקים הרבה משעות היום, והם היו משחקים עוד הרבה יותר אם רק היינו מאפשרים להם. זוהי השפה שבה הם מדברים ולכן זהו ערוץ טבעי עבורם לבטא דרכו את משאלותיהם וצרכיהם ואת הקונפליקטים איתם הם מתמודדים.

ילדים משליכים אל תוך המרחב המשחקי את דפוסי ההתמודדות שלהם, דפוסי יצירת קשר ומערכות יחסים ובמהלך הטיפול והאינטראקציה עמם בחדר, יכול המטפל ללמוד על האופן בו הם מתמודדים עם תסכול, עם רגשות קשים, כיצד הם יוזמים אינטראקציה חברתית, עד כמה הם רואים את האחר, מהי התפיסה העצמית שלהם ועוד.

מרחב המשחק, כאשר הוא מלווה בהחזקה ובהכלה של המטפל, מאפשר הן ביטוי של התמות המרכזיות איתן מתמודד הילד והן עיבוד ופתרון של הקונפליקט או הקושי וחיזוק משאביו הפנימיים.

טיפול קבוצתי לילדים עם קשיים חברתיים

טיפול בקבוצה קטנה של ילדים בעלי מכנה משותף ובגיל דומה לשיפור ההבנה החברתית, הדימוי העצמי, שכלול התקשורת החברתית ועוד.הטיפול משלב הדרכת הורים פרטנית.

C.B.T טיפול קוגניטיבי־התנהגותי (Cognitive behavioral therapy)

מטרת הטיפול היא ליצור שינוי אצל המטופל. שיטת הטיפול מתבססת על התפיסה לפיה על מנת לייצר שינוי, יש צורך בשינוי תפיסת המציאות (כפי שמקובל בטיפול קוגנטיבי), לצד צורך בלמידה ותרגול של התנהגויות חדשות (כפי שמקובל בטיפול התנהגותי). דרך זו מובילה לשינוי בדפוסי החשיבה (קוגניציה) ובמקביל, לשינוי דרך הפעולה (התנהגות).

CBT הוא טיפול קצר מועד המתמקד ב”כאן ועכשיו”, ומתאים לטיפול בקשיים, מצוקות ודפוסי התנהגות אשר גורמים לבעיות רגשיות. בשונה מטיפול פסיכולוגי מסורתי המתמקד באירועי עבר והשלכתם על מציאות החיים של המטופל, טיפול CBT מתמקד בתרגול מטלות טיפוליות שמטרתן חיזוק הביטחון העצמי, חיזוק המודעות והשליטה בתגובות, הפחתת מחשבות מטרידות והחזרת הרגשות הלא נעימים לרמה נורמטיבית.

טיפול רגשי NLP - Neuro Linguistic Programming "שפת תכנות עצבית"

טיפול רגשי NLP - Neuro Linguistic Programming

לטיפול בבעיות כגון חרדה, דימוי עצמי נמוך, קשיי ריכוז, חוסר מוטיבציה ועוד (מותאם לילדים, בני נוער ומבוגרים). 


מהות הטיפול: יצירת שינוי בדפוסי התנהגות המונעים מתוך “חשיבה אוטומטית” והגעה לגמישות התנהגותית ומחשבתית, תוך זיהוי הכוחות הפנימיים של המטופל- מצב המפתח ראייה רחבה יותר המאפשרת התבוננות במכלול האפשרויות והסתגלות קלה יותר למצבים גופניים ורגשיים. 


אבני הבסיס:

  • תפיסת כישלון כמשוב לצמיחה.
  • התבוננות במכלול האפשרויות- תמיד קיימת אפשרות נוספת.
  • התמקדות בהצלחות ולא בבעיות

טיפול דיאדי ילד — הורה

טיפול שמטרתו שיפור מערכת היחסים בין ההורה לילדו. מתאים להורים שחשים שישנו ריחוק או שיבוש בקשר ההורי ובקבלת הילד ורגשות שליליים מוגברים.

 

לקבלת יעוץ ופרטים נוספים צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם