הדרכת הורים – חשוב שתדעו

הדרכת הורים

כולנו יודעים שהורות היא משימה שאינה פשוטה כלל… על אחת כמה וכמה כשמדובר בהורות לילד עם לקות למידה/ הפרעת קשב. פעמים רבות, קשיי היומיום הכרוכים בגידול הילד מייצרים מתחים גדולים בבית ומשפיעים על האווירה הכוללת בתוכו.

מהי הדרכת הורים?

הדרכת הורים היא תהליך ייעוצי. מדובר בשיחות ליווי של איש מקצוע בהן רוכשים הורים מיומנויות וכלים להתמודדות יעילה יותר עם קשיי הילד והאתגרים היומיומיים שמייצרת ההורות. הדרכת הורים משלבת גישות קוגניטיביות התנהגותיות כמו גם גישות מערכתיות ומשפחתיות.
ההדרכה מועברת ע”י אנשי מקצוע מתחום הטיפול, החינוך או הייעוץ שהינם מומחים בטיפול בילדים ובהדרכת הורים.

מעוניינים? צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

קיימת אפשרות להדרכה פרטנית או קבוצתית.

קבוצת הורים: במרכז מתקיימות קבוצות תמיכה, הדרכה והנחיה. קבוצות אינטימיות שמטרתן לאפשר למשתתפים בה לחוות שיתופיות, לקבל כלים ודרכי התמודדות הם הקשיים היומיומיים בתחומי הקשב והריכוז, גיל ההתבגרות, קשיים חברתיים ועוד.

אימון הורים לילדים עם הפרעת קשב – תהליך קצר מועד שמטרתו להביא לייעול ושיפור ההתנהלות בבית ולטיפוח הקשר הורה-ילד. אפשרות לאימון הורה או זוג הורים.

סינגור הורים: מידת החוסן של הילד ויכולת ההתמודדות שלו עם הקשיים, תלויה בעיקר בנו – ההורים. חישבו רגע: מיהו מודל החיקוי המשמעותי ביותר עבור הילד, אם לא הוריו? מיהו המורה הראשון שלו? מי יודע באמת מהו האינטרס של הילד? מי מכיר אותו טוב יותר מכל אחד אחר? מיהו ה”סנגור” הטבעי ביותר עבורו? מסיבות אלו, ברגעי הקושי והתסכול שלו – נכנס התפקיד שלנו כהורים!
עבור הורים רבים מלאכת הסנגור אינה פשוטה, ובעיקר במצבים בהם עליהם להתייצב אל מול המערכת הבית ספרית, שכן רבים מהם אינם יודעים כיצד לנהוג בסיטואציות הלימודיות.

הדרכה לסינגור תקנה לכם ידע אודות אפשרויות הסיוע – מחד, ומגבלות המערכת- מאידך, ותעניק לכם את כל הכלים להתמודדות יעילה במגרש הבית ספרי, תוך גיוס צוות ביה”ס לטובת הילד.

לקבלת מידע נוסף צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם