איך להתכונן לשנת הלימודים

החופש הגדול תיכף מסתיים, וזה הזמן להתכונן לשנת הלימודים החדשה. איך להתכונן לשנת הלימודים ואיך נוכל לעזור לילדינו לקראת החזרה לשגרה?

קבלו מספר טיפים והמלצות מועילות:

כך תכינו את ילדכם לקראת החזרה ללימודים

חזרה לשעות שינה וקימה:

התחילו בהדרגה להעיר את ילדכם מוקדם יותר בבקרים. מצב זה יאפשר להקדים את שעת השינה באופן הדרגתי. זכרו שלשעות שינה יש השפעה קריטית על מצב רוחו של הילד ועל יכולתו להתרכז בלמידה.

יש שאלות? צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שתפו את ילדכם בארגון הציוד לביה”ס:
עברו יחד על הציוד שקניתם. הוציאו מהחדר את מה שלא צריך ופנו מקום לציוד החדש. סדרו את הספרים החדשים על המדף. הכינו ערמה מסודרת של כל המחברות.

שוחחו עם ילדכם והקשיבו לו:

כך תכינו את ילדכם לקראת החזרה ללימודים

 

אפשרו לילדכם לשתף אתכם ברגשותיו לקראת החזרה ללימודים. הקפידו להקשיב לו באופן “נקי”, ללא שיפוטיות או ביקורתיות. חשבו יחד מה יכול לעזור ואיך ניתן להקל עליו בימים הראשונים. לדוגמה, אם ילדכם מתקשה לקום בבוקר, ניתן להכין יחד מראש את כל הציוד, לרבות הבגדים, ליום המחרת, ובכך לחסוך זמן ולחץ. הציעו רעיונות שיהפכו את הקימה בבוקר לנעימה יותר, כמו למשל להעירו עם מוזיקה שאהובה עליו. חשבו יחד על דרכים יצירתיות להתמודדות עם קשיים נוספים.

מתן אחריות וסמכות לילד:

העבירו לילדכם את המסר כי אתם סומכים עליו ומאמינים ביכולתיו. חישבו על כל מה שהוא כבר מסוגל לעשות בכוחות עצמו. לדוגמה, ניתן לקנות שעון מעורר או לכוון יחד את הטלפון כך שיעורר אותו בבוקר. ככל שנעביר לילדנו אחריות וסמכויות כך נעורר את תחושת המסוגלות שלו.אי

שדרו אופטימיות

 

איך להתכונן לשנת הלימודים

כהורים, גם אנו לעיתים חוששים ודואגים – זה בסדר! יחד זאת, זכרו כי לתחושות ההורים יש השפעה מכרעת על הילד. הקפידו שלא להעביר את החששות שלכם לילדכם. להיפך, השתדלו לשדר לו מסרים חיוביים של שמחה והתרגשות.

הכרות עם מסגרות חדשות:

כאשר מדובר במעבר למסגרת חדשה, שוחחו עם ילדכם על השינוי הצפוי. הקשיבו לו ואפשרו לו לבטא כל רגש. העבירו את המסר שהחששות הן מובנות וטבעיות.
בקרו עם הילד בביה”ס החדש. בקשו לתאם פגישת היכרות עם המורה. בנוסף, השתדלו להפגיש אותו עם ילד/ה מהכיתה עוד בחופשה.

אז איך להתכונן לשנת הלימודים? רוצים לדעת עוד צלצלו:

073-7274300