הנה זה בא…החופש הגדול!

בזמן שילדינו נרגשים ושמחים לקראת החופש הגדול, אנו ההורים נערכים לקראת האתגר הגדול. קבלו מספר עצות שתסייענה לכם לעבור את החופש הגדול בשלום ו…כן, אפילו ליהנות ממנו:

החופש הגדול

 

1. ילדים מתפקדים טוב יותר במצב של שגרה, שכן הם יודעים מה מצופה מהם ומה עתיד לקרות. סביר להניח כי בשל החופש הגדול יחולו שינויים בגבולות שהיו נכונים לזמן הלימודים (כמו שעת השינה למשל), אך אין פרושו שיש לוותר עליהם. הקפידו על שגרת סדר יום קבועה (למשל, שעת שינה, זמני ארוחות וכד’). עדכנו את ילדכן לגבי סדר היום בהמשך השבוע. לשם כך ניתן ליצור מערכת שעות שבועית שתתלה במקום מרכזי בבית.

להיפגש עם חברים

יש שאלות? צלצלו:

073-7274300

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

2. ילדים רבים מעדיפים לבלות את החופש הגדול מול מסכי המחשב/טלוויזיה, מה שמביא לניתוק מהחברים למשך תקופה ארוכה. עודדו את ילדכם להיפגש עם חברים. נצלו את החופש הגדול לחיזוק קשרים ולהיכרות עם ילדים חדשים.

פעילויות משותפות

 

3. לחץ הלימודים מעיב לעתים על הקשר שבין ההורה לילדו. נצלו את החופש הגדול לחיזוק הקשר עם ילדכם. הורים לילדים צעירים יוכלו ליזום פעילויות משותפות. במידה והנכם הורים למתבגרים – נסו למצוא את האיזון שבין הצבת גבולות לבין אוטונומיה: התעניינו במתבגר, פנו זמן לשהות ולבלות עמו (גם אם הוא עצמו אינו נלהב מהעניין..), התעניינו בו, שאלו שאלות, התוודעו לשגרת יומו. במקביל, הבהירו את הגבולות והמטלות הנדרשות ממנו. וודאו שכבר בתחילת החופש הגדול הוא מכיר את הגבולות, כמו גם את מידת החופש שאתם מעניקים לו.

מה נעשה היום

 

4. תכנון תכניות מראש מקל על תחושת חוסר הוודאות של “מה נעשה היום”, אך חשוב לדעת שתכנון פעילות אין פרושו סדר יום מלא בכל עת! אינכם אמורים להפוך ל”ספקי שעשועים” למשך 24 שעות ביממה. ניתן, ואפילו מומלץ, לאפשר לילד להעסיק את עצמו, ו..כן. אפילו להשתעמם קצת.
השגרה שלכם, בניגוד לזו של ילדכם, נמשכת… חשוב שתדאגו גם לעצמכם! דאגו לדרכי התאווררות עם הילדים, או בלעדיהם. כך למשל, תוכלו לבלות עם חברים בעלי ילדים בגילאים קרובים. במידה ומתאפשר – דאגו לסידור לילדים, גם אם לזמן קצר, וצאו להתאוורר בלעדיהם.

 

נילי (רוזנטל) מנור, מומחית ללקויות למידה, מאבחנת דידקטית ומרצה באגודת ניצן מנהלת מרכז קשובים, הוד השרון

רוצים לדעת עוד? צלצלו:

073-7274300